Villa Svorad rybáreň na háku Pizza NAY

Loptové hry

Požičajte si loptu a zahrajte sa s deťmi

Detské Ihrisko

Ihrisko z agátu v tvare lode s dvoma šmýkačkami, hojdačkou, lezeckou stenou

Petanque

Zábavná hra pre malých aj veľkých

WIFI

pripravujeme, momentálne nedostupne
Pracujte v prírode, pozrite si trasu výletu

Bedminton

Požičajte si rakety a nech vám to krásne lieta

Detské stoličky na jedenie

Pre tých najmenších hladošov máme samozrejme detské stoličky, aby sa pohodlne napapali

Atrakcie do 5km

BABYLAND najväčšie detské ihrisko na Liptove je vzdialené len 3km

MUSTANG ARÉNA jazdecký areál tiež len 3km ponúka:

  • okružné jazdy pre detičky na poníkovi aj na väčšom koníkovi
  • základné kurzy jazdenia na koni
  • jazda na koni vo voľnej prírode s inštruktorom
  • jazda na historickom koči s konským záprahom

GOLFOVÉ ODPALISKO

  • desať stanovísk pre tréning odpaľovania golfových loptičiek
  • dĺžka tréningovej plochy 200m

SNOWPARK detský lyžiarsky vlek a snowtubing

TENISOVÝ KURT

REŠTAURÁCIE S TRADIĆNOU SLOVENSKOU KUCHYŃOU alebo zážitkovou gastronómiou zľava pre našich ubytovaných hostí

LIPTOVSKÁ MARA vodná nádrž Liptovská Mara ponúka možnosti kúpania, rybolovu, vodných športov, ale aj vyhliadkové plavby

Aquaparky a kúpanie na Liptove

Aquapark Tatralandia, 8 km, najväčší areál vodnej zábavy v strednej Európe otvorený celoročne. Miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, letný Funpark Tatralandia

Aqua-Vital park Lúčky, (15 km) – v ktorom sa nachádzajú bazény s minerálnou vodou, rozličné vodné atrakcie, vonkajším sedacím bazénom s termálnou vodou ako aj vitálny saunový svet, delený vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 °C a 35 °C.

GINO PARADISE Bešeňová, 8 km, ponúka relax nielen vo vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou, ale aj vo vonkajších bazénoch s čírou ohrievanou vodou. Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka.

Letné termálne kúpalisko v Liptovskom Jáne, (23 km)

Lyžiarske strediská

JASNÁ Nízke Tatry, (25 km) Je najväčšie a najmodernejšie lyžiarske stredisko v strednej Európe. V stredisku sa nachádza 28 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 45 km, 6 sedačkových lanoviek, 3 kabínkové lanovky, lanovkový system Twinliner, 16 vlekov, viac ako 26 km umelo zasnežovaných lyžiarskych tratí garantuje sneh až 5 mesiacov v roku. Nadmorská výška: 900 - 2024 m.n.m.

Ski Park Ružomberok Malinô Brdo, (25 km) Do strediska sa dostanete modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou, dlhou 1770 m. Priamo v centre strediska sa nachádza: 7 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 12000 m, najdlhšia zjazdová trať meria 3900 m, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti, 1 sedačková lanovka.

Ski centrum Opalisko Závažná Poruba, (19 km) sa nachádza v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba 6 km V stredisku sú k dispozícií bežecké trate v dĺžke 15 km, 5 zjazdovch tratí v celkovej dĺžke 3320 m, 3 lyžiarske vleky a 1 sedačková lanovka.

Ski areál Žiarce Pavčiná Lehota, (18 km) kombinácia obtiažnosti terénov pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov, 2 zjazdové trate v celkovej dĺžke 1600 m a 2 lyžiarske vleky.

Ski centrum Javorovica v Liptovskom Jáne, (18km) – 6zjazdových tratí v dĺžke 3010m, 4 lyžiarske vleky

Ski centrum Zverovka Spálená dolina, (25 km) Nachádza sa v prekrásnom prostredí Západných Tatier, v doline pod Salatínmi. Poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov, 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 4615 m a 3 lyžiarske vleky a 1 sedačková lanovka.

Jaskyne

Demänovská ľadová jaskyňa, predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Stanišovská jaskyňa, (20 km) Nachádza sa v Jánskej doline v časti Stanišovská dolina pod Smrekovicou. Patrí medzi najstaršie známe jaskyne regiónu Liptov i na Slovensku Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Demänovská jaskyňa Slobody, 20 km, Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne sa nachádzajú na severnej strane Nízkych Tatier. Je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Važecká jaskyňa, (40 km) je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou

Turistika na Liptove

Vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam je Liptov jedným z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov cestovného ruchu na Slovensku. Nachádza sa v juhovýchodnej časti žilinského samosprávneho kraja v Liptovskej kotline, ktorú obklopujú najvýznamnejšie a najvyššie horstvá - Vysoké Tatry na východe, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na západe. Tieto jedinečné horstvá so zaujímavými dolinami vytvárajú veľmi dobré podmienky pre pešiu turistiku, cykloturistiku, ale aj pre zimné športy.

prechod Prosieckou a Kvačianskou dolinou, stredne náročný prechod (trvajúci cca 6 – 7hod) Prosiecka dolina je jedna z najkrajších dolína na Slovensku, súčasťou ktorej je aj náučný chodník

vyhliadkový vrch Veľký Choč, cca 7hod, Likava-Veľký Choč-Lúčky

vyhliadkový vrch Baranec, cca 7hod, Žiarska dolina-Baranec-Žiarske sedlo-Žiarska chata-Žiarska dolina

Jánska dolina, jednou z najkrajších a najdlhších dolín Nízkych Tatier. Dolinou preteká potok Štiavnica, ktorý pramení pod Ďumbierom, najvyšším vrchom tohto pohoria (2043 m.n.m.).

Žiarska dolina, je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších dolín nielen v rámci Západných Tatier, ale aj v rámci celých Tatier ako celku

História a kultúra

Havránok, keltské múzeum v prírode, archeologický skanzem pri Liptovskej Mare (5 km)

Vlkolínec, živá obec, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, Galéria ľudového umenia a Roľnícky dom vo Vlkolínci (22 km, vzdialený len 20 min. cesty autom)

Múzeum liptovskej dediny, skanzem v Pribiline (30 km)

Múzeum oravskej dediny Zuberec, Brestová (24 km)

Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikluláši (9 km)

Jánošíkove väzenie v Liptovskom Mikuláši

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku (20 km)

Likavský hrad (Hrad Likavka) (22 km)

Liptovský hrad (Sielnický hrad, Starhrad) zrúcaniny najvyššie položeného hradu na Slovensku postaveného v 13. stor. na vrchu Sestrč (1.001 m.n.m.) v Chočských vrchoch (8 km)

Hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku (21 km)

Oravský hrad (Oravský zámok) Národná kultúrna pamiatka z 15. až 17. stor. so stálou expozíciou (47 km)

Ďalšie atrakcie

Vodopád Lúčky, 12 m vysoký travertínový vodopád sa nachádza v obci Lúčky (16 km)

Lanový park Tarzánia Jasná, pod Chopkom postavený na stromoch vo výške 4 až 7 m nad zenou (25 km)

Horská letná bobová dráha, v Pavčinej Lehote (18 km)

Horské kolobežky, takmer 6 km zjazd na horských kolobežkách od Žiarskej chaty po ústie Žiarskej doliny (25 km)